Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej 30 maja 2021 r.

przez | 29 maja 2021

1. Zakończyliśmy nawiedzenie Obrazu Św. Józefa w naszej parafii. Hasłem tej peregrynacji były słowa: „Święty Józefie po drogach życia nas prowadź”. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i adorację przy wizerunku św. Józefa.
2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 8.00 i 10.00. Po Mszy św. o godzinie 10.00 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja będzie szła ulicą Koszycką. Bardzo proszę, aby przygotować ołtarze w tych samych miejscach, co tradycyjnie. Na procesję proszę pełną asystę strażaków, kobiety i mężczyzn niosących feretrony i obrazy, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków. Dzieci komunijne i rocznicowe przychodzą w strojach komunijnych. Pamiętajmy o przystrojeniu okien i mieszkań domów nie tylko na trasie przejścia procesji. W tym ważnym dla katolików dniu wyznajemy publicznie wiarę w obecnego pod postacią Chleba Jezusa Chrystusa. Czynimy to przez udział w procesji, ale przede wszystkim przystępując w tym dniu do Komunii Świętej. Podczas procesji angażujmy się w śpiew i modlitwę.
3. Msza święta w oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła w piątek i sobotę o 18.00. W niedzielę po sumie. Proszę, aby w każdym dniu oktawy byli chętni do niesienia obrazów i feretronów.
4. Pragnę bardzo podziękować Rodzinom P. Saganów i P. Wojnarów, za posprzątanie naszej świątyni. Do ofiary na kwiaty dołączył P. Wacław Adamusik. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Topolskiej w sobotę do południa.
5. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie jest po Mszy o 18.00. Natomiast w Niedzielę po Mszy o godzinie 12.00.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia za grzech przeciw Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Spowiedź od godziny 17.00. Taca z I piątku miesiąca na misje. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej rozpoczynają odprawianie nabożeństw pierwszopiątkowych. W I sobotę miesiąca – wynagradzamy za grzechy uczynione Niepokalanemu Sercu Maryi, po procesji zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P.
7. W przyszłą niedzielę 6 czerwca będzie Poświęcenie pól: w Kamyszowie o godzinie 16.00, a potem o 16. 30 w Cudzynowicach. Bardzo proszę, by ktoś z Was mnie poprowadził.
8. W następną niedziele po Mszy świętej o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańca świętego.
9. We wtorek po nabożeństwie zbiórka ministrantów.
10. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: Grzegorz Tytko, Barbara Chamerska, Janusz Przebieracz, Jan Jędruch
11. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.
12. Biorąc pod uwagę materialne potrzeby parafii, które prowadzą budowę kościoła, plebanii, lub inne prace remontowo-konserwatorskie biskup kielecki Jan Piotrowski ustanowił diecezjalny fundusz remontowo-budowlany. W następną niedzielę będzie miała miejsce zbiórka do puszek na ten cel.
13. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
We Wtorek wspomnienie Św. Justyna, męczennika
W Czwartek Uroczystość Bożego Ciała
W Sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, albo imieniny życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, oraz św. Józefa, a także wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
Na zakończenie pragnę Was pobłogosławić.