Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2023 r.

przez | 7 stycznia 2023

1. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Pamiętajmy o wdzięczności Bogu za Sakrament Chrztu świętego i o rocznicy naszego chrztu.

2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. W naszej tradycji śpiewamy kolędy do 2 lutego Uroczystości Ofiarowania Pańskiego.

3. Pragnę bardzo podziękować: P. Elżbiecie Durbas, P. Karolinie Markiewicz i P. Stanisławie Dębowskiej za posprzątanie naszej świątyni. Złożyły również ofiarę na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam dwie rodziny z ul. Rynek w sobotę do południa.

4. Na misje została złożona ofiara na tacę 507 zł.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli” Są ciekawe artykuły poświęcone zmarłemu Papieżowi Benedyktowi XVI.

7. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu. Szczególnie w godzinach popołudniowych może się tak zdarzyć, że będę musiał wrócić z kolędy do kościoła na Mszę świętą o godzinie 18.00. Ale zaraz po zakończonej Mszy świętej wrócę, by dokończyć kolędę w tych domach w których jeszcze nie byłem. Plan kolędy znajduje się na stronie parafii i w gablocie ogłoszeń.

Poniedziałek, 9 stycznia – od godziny 15.30 dla Parafian z ul Szkolna blok nr 1 – nauczycielski
Wtorek, 10 stycznia – od godziny 15.00 dla Parafian z ul. Owocowej
Środa, 11 stycznia – od godziny 15.30 dla Parafian z ul. Szkolna blok nr 2- pracowniczy
Czwartek 12 stycznia – od godziny 9.00 dla Parafian z ul. Koszycka
Piątek, 13 stycznia – od godziny 15.00 dla Parafian z ul. Szkolna (od P.Ptaka – P.Skindera)
Sobota, 14 stycznia – od godziny 9.00 dla Parafian z ul. Zbożowa

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w piątek wspomnienie św. Hilarego bp i doktora Kościoła

9. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nami.