Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 19 marca 2023 r.

przez | 18 marca 2023

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) posiada akcent paschalnej radości.

2. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w dniach od 24 do 26 marca, tj. od piątku do niedzieli. Poprowadzi je ks. mgr Marcin Bączek. Plan rekolekcji jest następujący: Piątek, 17.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
18.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
Sobota, dzień spowiedzi: 8.30 -11.00; 15.30 -16.00
9.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
11.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich; namaszczenie chorych
16.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
Niedziela 8.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
10.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
12.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich; Nabożeństwo Gorzkich Żali;

3. Za uczestniczenie w rekolekcjach, drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do spowiedzi, bowiem przyjadą księża i będą w tym wyznaczonym czasie spowiadać w kościele. Nie zwlekajmy na ostatnią chwilę.

4. Pragnę podziękować rodzinom: P.Ptaków, P.Karbowniczków, P.Cerazych za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączył P.Czesław Sobieraj. Zapraszam kolejne dwie rodziny z ul. Koszycka wyjątkowo w czwartek popołudniu na 16.00.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyła: pewna osoba.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. W tym tygodniu przypada:
w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M.P.
w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

8. Nasze Koło Gospodyń „Nidziczanki” przygotowały własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne. Będzie je można nabyć za tydzień 26 marca w niedziele przed kościołem.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam
————————————————————————————————————–
*Ogłoszenie Kazimierskiej Policji. Jak już jest nam wiadomo, zaginął P.Antoni Wójcik. Prosimy o zwrócenie uwagi na szczególną troskę w Jego poszukiwaniu, czy ustaleniu miejsca osoby zaginionej. Przy okazji sprawdźmy wokół swoich domów, udając się w pole, czy nie znajduje się tam osoba zaginiona. Wszelkie informacje prosimy kierować do Młodszego Aspiranta Pawła Goncika