Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

przez | 13 marca 2021

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) posiada akcent paschalnej radości.

2. Nasze rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w dniach od 19 do 21 marca, tj. od piątku do niedzieli. Plan rekolekcji jest następujący: Piątek 8.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
10.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
17.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich; Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
Sobota, dzień spowiedzi: 8.30-11.30; 15.30-16.30
9.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
11.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
16.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
Niedziela 8.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
10.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich;
12.00 Msza św. z kazaniem dla wszystkich; Nabożeństwo Gorzkich Żali;

3. Za uczestniczenie w rekolekcjach, drodze krzyżowej i gorzkich żalach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do spowiedzi, bowiem przyjadą księża i będą w tym wyznaczonym czasie spowiadać w kościele. Nie zwlekajmy na ostatnią chwilę.

4. Pragnę podziękować: P.Beacie Kozik, P.Danucie Celuch za posprzątanie naszej świątyni. Do kwiatów dołączyła Barbara Sobczyk. Zapraszam do szczególnej troski o nasz kościół kolejne dwie rodziny z Kamyszowa wyjątkowo w czwartek popołudniu na 16.00.

6. Gratulujemy III miejsca Dominikowi Latosowi w Diecezjalnej Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

7. W tym tygodniu przypada:
W piątek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny;

8. Informacja dla zainteresowanych otrzymaniem paczek żywnościowych z Caritas lub Banku Żywności. Skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej należy pobierać w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kazimierzy Wielkiej lub w innych Ośrodkach Pomocy Społecznej. W przypadku istniejących wątpliwości prosimy kontaktować się z Ks. Proboszczem Januszem Mularzem z Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kazimierzy Wielkiej: tel: 41 352 14 43. Termin składania wniosków do Świąt Wielkanocnych 2021 r.

9. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożył Krzemiński Stanisław.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

11. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce w sobotę 15 maja 2021 roku o godzinie 14.00

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, życząc zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Na zakończenie jak zawsze pragnę Was pobłogosławić.