Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu, 20 marca 2022 r.

przez | 19 marca 2022

 

1. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski w związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka.

2. Caritas Kielecka organizuje „Paczkę dla Ukrainy.” Kartony na taką paczkę można odebrać w zakrystii. Nie powinna przekraczać 18 kg, nie wkładamy starych ubrań. Przygotowaną paczkę dostarczamy do punktu „Caritas” w Kielcach na ul. Ściegiennego 499, lub w Proszowicach na ul. Kolejowa 4.

3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

4. Pragnę podziękować: P. Elżbiecie Latos i P. Ewelinie i P. Janowi Kasprzyk za posprzątanie naszej świątyni. Złożyli ofiarę na kwiaty. Zapraszam na następny tydzień dwie rodziny z ul. Owocowej w sobotę do południa.

5. Na ubezpieczenie kościoła złożyła ofiarę pewna osoba.

6. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

7. 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego modlimy się o świętość życia, by życie ludzkie było szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci. To także dzień łączności z Ojcem świętym Franciszkiem, który zawierza Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W tym tygodniu przypada:
W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; O godzinie 17.00 w jedności z Następcą Świętego Piotra odmówimy Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu N.M.P. Potem odprawimy Drogę krzyżową w tej intencji.
W niedzielę 27 marca Gorzkie żale przed Mszą świętą o godzinie 12.00;

9. Nasze Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w dniach od 1 do 3 kwietnia, tj. od piątku do niedzieli.

10. Przyszła już I rata na ubezpieczenie Kościoła. Jak co roku będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, życząc zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Wszystkich świętych.

Wszyscy Święci – módlcie się za nam

 

 

**********************************
Ogłoszenie Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii: Zadbaj o swojego pupila i siebie. Zaszczep psa i kota przeciwko wściekliźnie. To choroba śmiertelna i nieuleczalna. Groźna dla zwierząt i ludzi przenoszona przez zwierzęta dzikie.