ogłoszenia: 9 sierpnia 2020 r., XIX niedziela zwykła

przez | 8 sierpnia 2020
 1. Dzisiaj (niedziela 9 sierpnia), po wszystkich Mszach Świętych, odbywa się w naszej parafii kwesta na rzecz powstającego w Busku Zdroju, Stacjonarnego Hospicjum św. Alberta. Wesprzyjmy hojnie to Dzieło.

 2. W następną niedzielę (16 sierpnia) przed wszystkimi kościołami naszej diecezji odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w Bejrucie (Liban). Niech poczucie chrześcijańskiego obowiązku pomocy drugiemu człowiekowi, który znalazł się w potrzebie, przynagli nas do realizacji ewangelicznego nakazu miłości bliźniego.

 3. W niedzielę za tydzień o godzinie 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

 4. W liturgii tego tygodnia: we wtorek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Kolbego. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia przekazujemy dobre słowa życzeń.

 5. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To jedno z tzw. świąt nakazanych, kiedy mamy obowiązek wziąć udział w Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Po każdej Mszy Św. poświęcenie ziół, zbóż i owoców.

 6. 15 sierpnia 2020 r., przypada setna rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej często Cudem nad Wisłą. Wdzięczność za dar wolnej Ojczyzny, wyrażajmy przywiązaniem do wartości ewangelicznych i odważną postawą stawania w obronie takich wartości jak rodzina i religia. Niech nadal, symbole i znaki religijne będą dla nas ludzi wierzących święte.

 7. Ofiarodawcy: na  ubezpieczenie kościoła: Ewa Ptak, Barbara Juszczyk, Grzegorz Dubaj, Tadeusz Kałwa, Krzysztof Cichy, Janusz Piwowarczyk, Marek Cichy, Michał Kozik, Jan Kasprzyk; na poświęcenie pól: Antoni Kotania, Ewa Ptak, Grzegorz Dubaj, Tadeusz Kałwa, Marek Cichy; z racji sprzątania kościoła Ewa Nowak, Antoni Kotania.

 8. Kościół na niedzielę przygotowali: Paulina i Marcin Ptakowie, Justyna i Michał Kozikowie. W imieniu parafian dziękuję Wam za poświęcony czas i troskę o parafialny kościół. Na piątek prosimy następne trzy rodziny z ulicy Szkolnej. Przygotujemy kościół i otoczenie kościoła na dwa świąteczne dni ( Wniebowzięcie NMP i niedzielę). Trzeba będzie wykosić trawę.

 9. Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela, Misje Dzisiaj.

 10. Podczas pobytu w kościele, obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywanie nosa i ust. Zachowujemy dystans społeczny 1.5 m. Chcąc porozmawiać z kapłanem w zakrystii, proszę aby wchodziła tam tylko jedna osoba. Pozostali, czekają na rozmowę z kapłanem w kościele, albo na zewnątrz.  Nie lekceważmy tych zaleceń.

 11. Przyjmując Komunię Świętą „na rękę”, przygotowujemy dla Pana Jezusa swoisty tron, tzn. kładziemy jedną rękę na drugą, spożywamy Komunię z wiarą i szacunkiem przy kapłanie.

***

Dzisiaj, w niedzielę 9 sierpnia 2020 r., o godzinie 18.00, w Remizie OSP w Cudzynowicach, odbędzie się ważne spotkanie dotyczące odnawialnych źródeł energii i sposobów ich pozyskiwania. Zainteresowanych tym tematem, organizatorzy serdecznie zapraszają.

***