komunikat na 25 marca

przez | 21 marca 2020

Drodzy Diecezjanie wraz ze swoimi duszpasterzami,

od 1998 r., w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium vitae, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień Świętości Życia. Fiat Maryi, wypowiedziane w Nazarecie, było pełną wiary odpowiedzią na Bożą propozycję, że zostanie Matką Jezusa Chrystusa, Bożego Syna.

Każde ludzkie życie jest darem Bożej miłości, który urzeczywistnia się poprzez współpracę Boga z człowiekiem. Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do modlitwy o ochronę każdego poczętego życia i troskę o jego duchowy i fizyczny rozwój. Niech nasza wspólna modlitwa w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
o godz. 20.30 złączy nas we wspólnotę, która kocha życie i pragnie dla niego Bożego błogosławieństwa.

Niech Matka Najświętsza wyprasza wszystkim Boże błogosławieństwo,
a szczególnie małżonkom oczekującym potomstwa i rodzinom naszej diecezji.

Z darem błogosławieństwa i modlitwą

Wasz Biskup

Jan Piotrowski