Oktawa Bożego Ciała

przez | 31 maja 2018

Uroczystość Bożego Ciała to jedno z najważniejszych świąt katolickich. Tradycja podpowiada, aby przedłużać radość świętowania na kolejne osiem dni zwane oktawą.
Podczas Oktawy Bożego Ciała po mszy św. wokół kościoła odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem.
W czwartek po uroczystości Bożego Ciała zakończymy ośmiodniowe obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  Po procesji i błogosławieństwie eucharystycznym kapłan pobłogosławi przyniesione przez wiernych wianki splecione z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić Boga, aby swoją opieką otaczał pola, łąki i lasy, strzegł przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce i plony.

Oktawa Bożego Ciała jest szczególnym czasem łaski, a nasz udział w obchodach Oktawy jest prawdziwym wyznaniem wiary.

W czasie Oktawy Bożego Ciała – codziennie, od piątku w dni powszednie, po mszy św. o godzinie 18.00 w naszym kościele – procesja eucharystyczna. W niedzielę w Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po sumie. Na wszystkie dni Oktawy zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe oraz dzieci sypiące kwiaty – wraz z rodzicami. Niech nasz udział w Oktawie buduje jedność, umacnia parafię, pomaga żyć w zgodzie.

Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie czeka na nas wszystkich.