Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą, 1 października 2023 r.

przez | 30 września 2023

1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca października. Różaniec codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A dziś w niedzielę po sumie o godzinie 12.00. To zarazem Odpust w Koszycach. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i Zmiana tajemnic różańca świętego. Intencja dla Róż Różańcowych: Módlmy się za Kościół, aby przyjął słuchanie i dialog jako styl życia na każdym szczeblu, pozwalając się prowadzić Duchowi Świętemu ku peryferiom świata.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża.

3. Pragnę bardzo podziękować P.Barbarze Kozik, P.Mari Stopnicka i P.Annie Marynowska za posprzątanie naszego kościoła. Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z Kamyszowa w sobotę do południa.

4. Dnia 26 września br. w 100 roku życia, w 77 roku kapłaństwa i 43 roku posługi biskupiej, odszedł do Domu Ojca śp. Ksiądz Arcybiskup Senior Stanisław Szymecki, Biskup kielecki w latach 1981 – 1993, arcybiskup Metropolita Białostocki w latach 1993 – 2000. Uroczystości pogrzebowe odbyły się wczoraj w Archikatedrze Białostockiej, a ciało Zmarłego zostało złożone w krypcie kościoła bazyliki archikatedralnej. Jako wierni Kościoła kieleckiego jesteśmy zobowiązani do modlitwy za duchowego Pasterza, któremu nasza diecezja wiele zawdzięcza. Biskup Ordynariusz wraz z Biskupami Pomocniczymi i kapłanami naszej diecezji odprawi Mszę świętą za zmarłego Śp. Arcybiskupa Szymeckiego dnia 9 października o godzinie 10.00 w Kieleckiej Katedrze na którą serdecznie wiernych zapraszamy.

5. Za tydzień o godzinie 10.00 zapraszam na Mszę świętą dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej na poświęcenie różańców. Rodziców proszę o ich zakupienie, byśmy mogli je poświęcić tego dnia.

6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca wiernych w całej Polsce do modlitwy w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, które odbywać się będzie w Rzymie w tym miesiącu.

7. Bardzo proszę o zachowanie czystości na naszym cmentarzu. Wieńce proszę rozebrać z szarf i plastikowych kwiatów, by można było je później spalić. A wyjmując wkłady ze zniczy nie zapełnimy tak szybko kontenera. Wywóz śmieci z kontenera co miesiąc to dla parafii koszt 235 zł.

8. Na ubezpieczenie kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, rodzina Saganów

9. BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
w środę wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
w czwartek wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
w sobotę wspomnienie N.M.P. Różańcowej

11. Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Za piękną posługę w parafii dziękujemy P. Wacławowi Ptakowi i składamy najlepsze życzenia imieninowe.
Wszyscy Święci – módlcie się za nam