Modlitwa za najmłodsze dzieci rozpoczynające naukę

przez | 10 września 2017

Zaufanie jest fundamentem relacji między wychowankiem a wychowawcą. Nie ma nic bardziej sprzyjającego owocnemu wychowaniu niż dom, w którym panuje wzajemne zaufanie. Rodzice, którzy cieszą się zaufaniem dzieci są pierwszymi powiernikami ich trudnych spraw. To najlepsze zabezpieczenie przed złem. Rodzice, wychowawcy, nauczyciele czy katecheci powinni stawiać sobie pytanie, jak kształtować relacje z dziećmi i wychowankami, aby móc cieszyć się ich zaufaniem. (…) Czas przeżywany z dzieckiem to nie tylko przebywanie w tym samym miejscu, ale wzajemne bycie dla siebie – rozmowa, wspólnie podejmowany wysiłek czy radosne chwile wypoczynku. Życie staje się coraz szybsze. Nie może w nim jednak zabraknąć czasu na to, co najważniejsze. (…) Nawet jeśli kontaktujemy się przez telefon czy za pośrednictwem innych komunikatorów, nie zastąpi to osobistego spotkania z bliskimi osobami” (Z Listu Pasterskiego z okazji VII Tygodnia Wychowania 10-17 września 2017 roku)

W niedzielne przedpołudnie rodzice naszej parafii ze swoimi najmłodszymi dziećmi wyznali, jak ważne jest dla nich Boże błogosławieństwo. Zgromadzili się licznie i u progu nowego roku szkolnego, z naszej parafialnej świątyni popłynęła ku Bogu modlitwa za najmłodsze dzieci. Wszyscy mamy  wielką nadzieję, że dzieci rozpoczynające naukę w szkole wyrosną na dobrych ludzi. My dorośli możemy im w tym pomóc przez ewangeliczne świadectwo życia, szacunek dla niedzieli i Bożych przykazań.