Ogłoszenia na XXVIII Niedzielę zwykłą, 13 października 2024 r.

przez | 12 października 2024

1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Po zakończonej Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ta niedziela to również XXIV Dzień Papieski. Po Mszy świętej możemy złożyć ofiarę do puszki wspierając w edukacji dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

2. Różaniec codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A w niedzielę po sumie o godzinie 12.00. W poszczególne dni tygodnia będziemy się modlić za różne stany, grupy społeczne z naszej parafii. Intencje na różaniec są podane w intencjach Mszy świętych. Zapraszam!

3. Jutro przypada Dzień Nauczyciela. Zapraszam na różaniec w intencji nauczycieli.

4. Chcę bardzo podziękować P.Annie Słupik i P.Wandzie Ściupidro za posprzątanie naszego kościoła, oraz piękne kwiaty do których dołączyli P.Zofia Radziszewska i P.Mirosława Kular Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul.Budzyńskiej w sobotę do południa.

5. Na ubezpieczenie Kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, P.Adam Kobierski

7. W środę przypada 46 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

8. Dbajmy o czystość naszego cmentarza. Bardzo proszę o nie wyrzucanie śmieci na trawę, czy obok czyjegoś grobu, a tym bardziej na te suche gałęzie do spalenia. Wrzucajmy je do zielonego kontenera.

9. W czwartek 17 października wyjątkowo Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00 a Msze święte o 17.30 i 18.00

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy
we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła
w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
w czwartek św.Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty

Halloween jest oddawaniem czci szatanowi! Właśnie w Wigilię Wszystkich Świętych. Gdy chrześcijanie oddają cześć świętym, którzy osiągnęli niebo. Odprawia się tzw. czarne msze na których składa się ofiary złym duchom. To diabelska praktyka, bardzo szkodliwa życiu duchowemu chrześcijan, nie mająca nic wspólnego z naszą kulturą i wiarą.

10. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych
i przebywających w szpitalach.