Ogłoszenia na XXVI Niedzielę zwykłą, 29 września 2024 r.

przez | 28 września 2024

1. Przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2. W dniu dzisiejszym po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki dla poszkodowanych wskutek powodzi na Dolnym Śląsku.

3. Pragnę bardzo podziękować P.Oldze Nowak i P.Ewie Widłak za posprzątanie naszego kościoła, oraz złożoną ofiarę na kwiaty do których dołączyli P.Halina Kłapcia, P.Przemysław Widłak Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul.Budzyńskiej w sobotę do południa.

4. Od wtorku rozpoczniemy Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą świętą wieczorną. A w niedzielę po sumie o godzinie 12.00. Zmiana tajemnic różańca świętego będzie po Mszy św o godzinie 8.00 za tydzień.

5. Składam podziękowanie rodzicom bierzmowanej młodzieży za zakupienie dodatkowych detergentów, środków czystości oraz mopów do sprzątania świątyni.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. W I czwartek o 17.30 różaniec i modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Spowiedź święta w I piątek od godziny 17.00 i różaniec o 17.30, a po Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, natomiast do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. W I sobotę o 17.30 różaniec i Msza św. oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Bardzo proszę o zachowanie czystości na naszym cmentarzu. Wieńce proszę rozebrać z szarf i plastikowych kwiatów, by można było je później spalić. A wyjmując wkłady ze zniczy nie zapełnimy tak szybko kontenera. Wywóz śmieci z kontenera co miesiąc to dla parafii koszt 235 zł.

8. Na ubezpieczenie kościoła ofiarę złożyli: pewna osoba, P.Robert Przechera, P.Włodzimierz Dubaj,

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, biskupa i dr Kościoła
we wtorek wspomnienie św.Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła
w środę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
w piątek wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu
w sobotę wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

11. Życzliwością i modlitwa otaczam jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Za piękną posługę w parafii dziękujemy P. Wacławowi Ptakowi i składamy najlepsze życzenia imieninowe.
————————————————————————————————————————
*Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza na kolejne spotkanie z naszymi Seniorami do OSP w Cudzynowicach w sobotę 12 października w godzinach 16.00 – 20.00. Prosimy o potwierdzenie u Nidziczanek.