Ogłoszenia na XXII Niedzielę zwykłą, 1 września 2024 r.

przez | 31 sierpnia 2024

1. Dziś przypada XXII niedziela zwykła, kończy się czas wakacji. Przeżywamy w naszej Parafii Dzień Seminaryjny. Pragnę bardzo podziękować za słowo Boże i obecność przedstawiciela WSD w Kielcach pośród nas. Jest z nami kleryk V roku Seminarium Jakub Sobótka, który przygotowuje się do kapłaństwa. Bóg zapłać.
2. Intencja dla Róż Różańcowych: Modlimy się za naszą Ojczyznę, o szczególną opiekę Naszej Królowej
3. Polecamy w tym czasie 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej Matce Bożej losy naszej Ojczyzny i modlimy się za poległych żołnierzy w obronie Polskich granic.
4. Pragnę bardzo podziękować P.Celinie i P.Robertowi Błaszczuk, P.Beacie Brzezińska i P.Wiesławowi Kasza za posprzątanie naszego kościoła, oraz piękne kwiaty do których dołączyli mieszkańcy bloku 177 i bloku 178 w tym także P.Rozalia Bienias i P.Jolanta Kokosza. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul.Budzyńska w sobotę do południa.
5. W poniedziałek 2 września zapraszam na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego i Katechetycznego Wszystkie Szkoły na godzinę 8.00 i wspólną Eucharystię.
6. Próba młodzieży do sakramentu bierzmowania we wtorek 3 września i czwartek 5 września o godzinie 16.45.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcam do praktykowania tego wyjątkowych nabożeństwa. Serdecznie zapraszam Grono Przyjaciół Seminarium w czwartek na godzinę 17. 30 na wspólna Adorację i modlitwę o nowe i święte powołania do kapłaństwa.
8. W I piątek miesiąca spowiedź od godziny 17.00. Msza święta i Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy, profanacje i bluźnierstwa uczynione Chrystusowi. Do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.
9. W I sobotę zapraszam Wszystkich chętnych i Róże Różańcowe na Mszę świętą o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie profanacje, bluźnierstwa Jej uczynione.
10. Na ubezpieczenie kościoła złożyła ofiarę: pewna osoba, oraz P.Marek Ściupidro, P.Cecylia, P.Robert Błaszczuk
12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
-we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła
13. P.Tomaszowi i jego synowi Wiktorowi Muchom dziękuję za wykoszenie łąki za stodołą
14. Pragnę przypomnieć o możliwości przekazania produktów rolnych sołtysom poszczególnych miejscowości, nade wszystko zboża dla zwierząt i zboża jako materiał siewny poszkodowanym na skutek gradobicia.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” jest wyłożona na stoliku.
16. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.