Ogłoszenia na XVII Niedzielę zwykłą, 28 lipca 2024 r.

przez | 27 lipca 2024

1. Dziś przypada XVII Niedziela zwykła. Po Mszy świętej będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na realizację filmu w 40 rocznicę obrony krzyży we Włoszczowie pt.”Znak Sprzeciwu.” Rzem tworzymy film w obronie największych wartości chrześcijańskich

2. Podczas „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy” Została złożona ofiara 957,00 zł. I przekazana dla misjonarzy.

3. Pragnę bardzo podziękować P.Joannie i P.Dariuszowi Wrześniom, P.Annie Fendrych i P.Jolancie Nocoń za posprzątanie naszej świątyni i piękne kwiaty do których dołączyła P.Wanda Karbowniczkowa. Zapraszam do troski o nasz kościół w tym tygodniu dwie rodziny z ul.Górka w sobotę do południa..

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do praktykowania tych wyjątkowych nabożeństw. Spowiedź święta w piątek od godziny 17.00. W I piątek do południa udam się do chorych, proszę o zgłaszanie ich w zakrystii.

5. W I czwartek miesiąca o godzinie 17.30 zapraszam Grono Przyjaciół Seminarium na Nabożeństwo o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. Spotkanie tylko samych rodziców młodzieży do bierzmowania we wtorek 30 lipca o godzinie 17.00.

7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościół jest: pewna osoba,

8. W miesiącu sierpniu zachęcam do podjęcia abstynencji w intencji naszych rodzin i Ojczyzny.

10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

11. W I sobotę zapraszam Róże Różańcowe na Mszę świętą o godzinie 18.00 i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie profanacje, bluźnierstwa Jej uczynione.

12. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.