Ogłoszenia na XVI Niedzielę zwykłą, 21 lipca 2024 r.

przez | 20 lipca 2024

1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy świętej błogosławimy kierowców i poświęcamy ich pojazdy z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców i poświecenie pojazdów na placu przed kościołem. Nieodłączną częścią rozpoczynającego się dziś Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy” Ofiary zebrane z racji poświecenia pojazdów będą przekazane dla misjonarzy.

2. Pragnę bardzo podziękować P.Barbarze Przechera, P.Elżbiecie Ptak i P.Katarzynie Cerazy za posprzątanie naszej świątyni, oraz piękne kwiaty do których dołączył P.Czesław Sobieraj. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Koszycka w sobotę do południa.

3. Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory i żniwa – nasze parafialne dożynki, odprawimy 1 września w niedzielę o godzinie 12.00. Proszę Koło Gospodyń „Nidziczanki” w porozumieniu z rodzinami z ul.Budzyńska i ul.Kolejowa a także z Kamyszowa o przygotowanie zewnętrznej oprawy tej uroczystości (wieńca dożynkowego).

4. Ofiarę na kościół złożyła: pewna osoba,

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek święto Marii Magdaleny
we wtorek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy
w czwartek święto św. Jakuba Apostoła
w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

7. Zgodnie z zaleceniem wizytacji kanonicznej figura św. Michała Archanioła została przeniesiona na boczny ołtarz.

8. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.