Ogłoszenia na XXI Niedzielę zwykłą, 25 sierpnia 2024 r.

przez | 24 sierpnia 2024

1. Przeżywamy dziś XXI Niedzielę zwykłą.

2. Pragnę bardzo podziękować P.Beacie Kwaśniewskiej, P.Agnieszce Dusza i P.Stanisławowi Kupiszewskiemu za posprzątanie naszego kościoła, oraz piękne kwiaty, do których dołącza P.Klaudia Gara. Zapraszam w tym tygodniu kolejne dwie rodziny z ul. Szkolnej – bloki w sobotę do południa.

3. Zwracam się z prośbą do tych gospodarzy, właścicieli, którzy graniczą z ogrodzeniem cmentarza, aby od swojej strony wycieli niepotrzebne krzewy, drzewa, które wchodzą między ogrodzenie cmentarza.

4. „Zaprawdę powiadam wam: Wszystko Co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” Mt 25, 40 – mów Pan Jezus w Ewangelii. Ze smutkiem zauważamy, że wiele rodzin lekceważy włączenie się w kolejkę sprzątania. Rozumiemy osoby schorowane, starsze. Na pewno takie postępowanie nie jest wyrazem miłości do Pana Boga i solidarności z Parafianami, którzy systematycznie przychodzą sprzątać kościół.

5. Za tydzień 1 września będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Seminaryjny. A o godzinie 12.00 Mszą świętą dziękczynną podziękujemy Dobremu Bogu za tegoroczne zbiory. Proszę o włączenie się w przygotowanie Parafian z ul.Budzyńskiej, ul.Kolejowej i Kamyszowa w porozumieniu z Kołem Gospodyń „Nidziczanki”

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w środę 28 sierpnia o godzinie 16.45.

7. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: pewna osoba, P.Jan Kasprzyk

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

w poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – odpust w Skorczowie
we wtorek wspomnienie św. Moniki
w środę św. Augustyna, bp i doktora Kościoła
w czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

10. W dniu wczorajszym przez profesjonalną firmę zostały usunięte gniazda: os i szerszeni z kościoła.

11. Prasa katolicka: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” jest wyłożona na stoliku.

12. Chętnych, którzy chcieliby rozwijać swoje życie duchowe zapraszam na IV już spotkanie w poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 17.30.

13. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
——————————————————————————————————
*Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza dziś na kolejne spotkanie z naszymi Seniorami do OSP w Cudzynowicach w godzinach 16.00 – 20.00.