Ogłoszenia na XIX Niedzielę zwykłą, 11 sierpnia 2024 r.

przez | 10 sierpnia 2024

1. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. To jedno z tzw. świąt nakazanych, kiedy mamy obowiązek wziąć udział w Mszy świętej. Po każdej Mszy św. poświecenie ziół, zbóż i owoców. Jest to również rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku – Cudu nad Wisłą. Modlimy się za poległych bohaterów, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msze święte o 8.00; 10.00 i 12.00.

2. Pragnę bardzo podziękować: P.Ewie i P.Jerzemu Kurowskim, P.Elżbiecie Wesołowskiej i P.Edycie Baran za posprzątanie naszego kościoła, oraz piękne kwiaty do których dołączył P.Tadeusz Woźniczko. Zapraszam w tym tygodniu dwie rodziny z ul. Szkolnej w sobotę do południa.

3. Wśród tych, którzy złożyli ofiarę na ubezpieczenie kościoła są: pewna osoba,P.Mariusz Kot, P.Andrzej Wrzesień, P.Pałasz, P.Jadwiga i P.Stefan Sobieraj

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy
we wtorek wspomnienie świętych męczenników Poncjana, papieża i Hipolota, prezbitera
w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
w czwartek Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
w piątek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego,
w sobotę wspomnienie św. św. Jacka, prezbitera

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”

7. Pamiętam w moich modlitwach o solenizantach i jubilatach, a także o wszystkich chorych i przebywających w szpitalach.
——————————————————————————————————
*Koło Gospodyń „Nidziczanki” zaprasza na kolejne spotkanie z naszymi Seniorami dnia 25 sierpnia (w niedzielę) do OSP w Cudzynowicach w godzinach 16.00 – 20.00. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do którejkolwiek z Gospodyń.