ogłoszenia: 9 czerwca 2019r., Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Przeżywamy dzisiaj jedno z trzech największych świąt chrześcijańskich – Zesłanie Ducha Świętego. Jutro drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, NMP Matki Kościoła. Msze święte o g. 8, 10 i 18. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

 2. Dzisiaj w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Modlitwą obejmujemy całe Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, kleryków i profesorów. Ofiara składana dzisiaj na tacę przeznaczona jest na naszą diecezjalną uczelnię, która przygotowuje do kapłaństwa. Członkowie Grona Przyjaciół Seminarium, mogą przekazać klerykowi Łukaszowi swoją roczną składkę na Seminarium.

 3. Nabożeństwo czerwcowe, w zwykłe dni tygodnia po mszy św. popołudniowej.
  W niedzielę po mszy świętej o godzinie 12.00.

 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 5. W piątek o godzinie 18.00 obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów.

 6. Za tydzień uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 7. W następną niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Antoniego. Odpust, to możliwość uzyskania w tym dniu darowania kary doczesnej za grzechy pod warunkiem, że te grzechy zostały nam wybaczone w spowiedzi. Przygotowujemy się do odpustu przez spowiedź. Spowiadam przed każdą mszą św. Sumę odpustową odprawi ks. Grzegorz Kmiecik z Kielc. Na sumę odpustową proszę strażaków do niesienia baldachimu, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów. Na procesję zabieramy feretrony i sztandary.

 8. Kościół na niedzielę przygotowały rodziny wczorajszych nowożeńców Justyny i Krzysztofa. Na sobotę rano proszę cztery rodziny (kolejka jeszcze powinna być na Budzyńskiej, jeżeli zabraknie rodzin to proszę z ulicy Szkolnej).

 9. Ofiarodawcy:

  na ubezpieczenie kościoła: Mariusz Cichy, Cecylia Błaszczuk, Anna Kowalska, Maria Kozik

  z racji poświęcenia pól: Zofia Mol, Łukasz Jałocha, Mariusz Cichy, Maria Kozik, Anna Kowalska, Janina Grzęda, Krystyna Krzysztofczyk, Halina Kłapcia, Kinga Obarzanek,  Jan Kasprzyk, Tomasz Ściupidro, Jerzy Kurowski, Helena Cebula, Alicja Latos, Elżbieta Wdowik, Danuta Izbińska, Marek Karbowniczek, Aleksander Ptak, Robert Przechera, Franciszek Janus, Stanisław Wiertek, Marek Nowak, Paweł Oblizajek, Adam Zelga, Krzysztof Janiga, Andrzej Dymek, Andrzej Gałęziowski, Artur Sagan, Grzegorz Zioło, Magdalena Wojnarowicz, Stanisław Koziara, Jerzy Zachariasz, Piotr Kwieciń, Irena Adamusik, Tomasz Mucha, Alfreda Sobieraj. Msza święta w intencji rodzin Kamyszowa została odprawiona w miniony czwartek. Za mieszkańców Cudzynowic, w poniedziałek o godzinie 10.00.

 10. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie.

 11. Dziękuję za modlitwę, dobre słowo i życzliwość okazywaną podczas choroby.

 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.