ogłoszenia: 8 września 2019 r., XXIII niedziela


 1. Dziękuję rodzinom z ulicy Budzyńskiej za przygotowanie uroczystości dożynkowej.

 2. Dzisiaj po wszystkich mszach świętych poświęcenie ziarna do siewu, a po mszy świętej o godzinie 10.00, poświęcenie przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci.

 3. Dzisiaj o godzinie 12.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia bierzmowania.

 4. W środę o godzinie 17.00 spotkanie wszystkich ministrantów.

 5. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego. Udekorujmy przydrożne Krzyże. Msza święta w sobotę o godzinie 7.00.

 6. W następną niedzielę, będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii, którą przeprowadzi ksiądz biskup Andrzej Kaleta.

 7. Porządek wizytacji:

  9.00 – spotkanie z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych.

  10.00 – msza święta z udzieleniem błogosławieństwa wszystkim dzieciom ze Szkoły Podstawowej i tym jeszcze młodszym. Wszystkich rodziców proszę o obecność ze swoimi dziećmi.

  11.15 – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych parafian. Gromadzimy się na cmentarzu przy krzyżu.

  12.00 – uroczyste wprowadzenie ks. biskupa, prezentacja parafii przez świeckich, główna msza święta “wizytacyjna” za parafian, spotkanie z Różami Różańcowymi, Gronem Przyjaciół Seminarium, kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

 8. W następną niedzielę rozpoczniemy przeżywanie IX Tygodnia Wychowania. Wszyscy mamy dostrzec potrzebę odpowiedzialnego wychowania młodego pokolenia.

 9. Kuria Diecezjalna w Kielcach, zobowiązuje wszystkie parafie do posiadania regulaminu cmentarzy. Taki regulamin, zatwierdzony przez ekonoma diecezji, ks. doktora Marcina Rokitę, znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 10. Kościół posprzątały Joanna Cicha i Barbara Kozik. Dziękujemy im za pracę i poświęcony czas. Na sobotę proszę cztery rodziny z Kamyszowa.

 11. Ofiarę na kościół przekazała Małgorzata Cicha.

 12. Wychodząc z kościoła możemy kupić tygodniki rodzin katolickich: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 13. Życzliwością i modlitwą otaczamy jubilatów i solenizantów tego tygodnia.

 14. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Mariannę Tomczyk. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…