ogłoszenia: 7 października 2018r., 27 niedziela zwykła

1. Dziękuję wczorajszym pielgrzymom za modlitwę i godne reprezentowanie parafii podczas pielgrzymki Róż Różańcowych do Włoszczowy.

2. W poniedziałek o godzinie 15.30 ks. biskup Andrzej Kaleta udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Bierzmowanym i rodzicom życzymy sił do wypełniania obowiązków wynikających z wiary.

3. W tym tygodniu różaniec w następującym porządku: poniedziałek – godzina 18.00, od wtorku do soboty o godzinie 16.30. W niedzielę za tydzień różaniec o godzinie 11.30.

4. Za tydzień XVIII Dzień Papieski. Ofiarą składaną do puszek wesprzemy dzieci, młodzież, studentów pochodzących z ubogich rodzin.

5. W najbliższą niedzielę Dzień Nauczyciela. Wdzięczność wobec nauczycieli i katechetów wypowiedzmy również w modlitwie.

6. Nadchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Sprzątając groby bliskich segregujmy śmieci. Nie wrzucajmy do śmietnika ziemi. Zeschłe kwiaty, liście, suchą trawę składamy obok śmietnika. Proszę, nie wysypujmy śmieci przy kranie z wodą.

7. Jak w latach minionych na kartkach wypominkowych wypiszemy imiona naszych zmarłych za których chcemy, aby Kościół modlił się przez cały rok (wypominki roczne). W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych modlimy się za zmarłych polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

8. Kościół na niedzielę posprzątali rodzice młodzieży, która jutro przyjmie sakrament bierzmowania. Na sobotę rano proszę dwie rodziny z ulicy Topolskiej.

9. W liturgii: we wtorek bł. Wincentego Kadłubka, w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego. Życzliwością i modlitwą otaczamy jubilatów i solenizantów tego tygodnia.

10. Ofiarę na ubezpieczenie kościoła przekazała Halina Kłapcia.

11. Gazety: Gość Niedzielny i Niedziela.