ogłoszenia: 28 kwietnia 2019r., NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Przeżywanej dziś Niedzieli Miłosierdzia towarzyszy hasło: Miłosierni Miłosierdzia dostąpią. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a następnie msza święta. Siostra Faustyna prosiła, aby o trzeciej po południu, w godzinie śmierci Pana Jezusa odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wielki czciciel miłosierdzia św. Jan Paweł II uczył: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi (…) w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia(…). Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 2. W dniach od 28 kwietnia do 4 maja 2019 r. Kościół w Polsce przeżywa 75. Tydzień Miłosierdzia. Dziś po mszy św. będziemy mogli ofiarą do puszek wesprzeć dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej. Niech to będzie gest naszej chrześcijańskiej miłości, którą mamy okazywać wszystkim, a zwłaszcza ubogim, chorym, pogardzanym i zapomnianym.

 3. Dzieci, które ze swoimi rodzicami przez cały Wielki Post składały jałmużnę do skarbonek, przynoszą swój dar na mszę świętą o godzinie 10.00.

 4. Ostatnia niedziela kwietnia, to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

 5. W środę pierwszy dzień miesiąca maja, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa. Przez Jej wstawiennictwo będziemy prosić, aby pomagała nam przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna. Nabożeństwo majowe w tym tygodniu: w środę, czwartek, sobotę o 18.00; w piątek i w niedzielę po mszy św. o godzinie 12.00.

 6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele: o 8, 10, 12. Jest to również święto narodowe, 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Znakiem przywiązania do tradycji Ojców, niech będzie wywieszona flaga biało czerwona i udział w mszy świętej.

 7. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek przed każdą mszą świętą.

 8. W następną niedzielę po mszy porannej wymiana tajemnic różańcowych. Intencja na maj: za dzieci, szczególnie te które po raz pierwszy przystąpią do I Komunii Świętej.

 9. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.

 10. W następną niedzielę, na mszę św. o godzinie 10.00 przyjdą wszystkie dzieci klasy III ze swoimi rodzicami.

 11. W niedzielę 5 maja, na mszy św. o godzinie 12.00 będziemy modlić się w intencji naszych strażaków.

 12. W następna niedzielę o godzinie 17.00 poświęcenie pól w Kamyszowie.

 13. Proszę o udekorowanie i odnowienie figur i przydrożnych krzyży. Niech przejeżdżający przez parafię budują się naszą troską o stare figury i krzyże.

 14. Dziękuję za posprzątanie kościoła Halinie Kłapci i Kindze Obarzanek. Ofiarę przekazała Janina Grzęda i Zofia Mikina. Proszę na sobotę dwie rodziny z ul. Budzyńskiej. Do sprzątania zadeklarowała przyjście Monika Gaudym. Włączanie się w kolejkę sprzątania, jest wyrazem solidarności z parafią.

 15. Ofiarę na ubezpieczenie kościoła przekazała: Wanda Kruszyńska.

 16. Ofiarę na kościół i ofiarę kolędową złożyli: Andrzej Wrzesień, Monika Zielińska, Agnieszka Prząda, Henryka Iwańska, Wanda Kruszyńska, Weronika Cicha.

 17. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie. (Niedziela, Gość Niedzielny).

 18. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 19. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Stanisława Janusa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…