ogłoszenia: 28 czerwca 2020 r., XIII niedziela zwykła

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Dzieciom, młodzieży, katechetom i nauczycielom życzę dobrego odpoczynku. W czasie wakacji, nie zapominajmy o Mszy Świętej niedzielnej i codziennym porannym i wieczornym pacierzu. Odwiedzając w wakacyjne dni miejsca święte, przychodząc na Mszę Świętą, dbajmy o odpowiedni i godny strój pasujący do miejsca świętego.

 2. W poniedziałek, Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 7.30. Msza Święta o godzinie 8.00. W tym dniu pamiętamy o naszych misjonarzach.

 4. Intencja dla Róż Różańcowych na lipiec: o szczęśliwe żniwa i dobrą pogodę. W niedzielę za tydzień, po Mszy porannej wymiana tajemnic różańcowych.

 5. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00, dzieci klasy III przystąpią do I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci klasy III, rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 16.00.

 6. Podczas Uroczystości I Komunii Świętej, wewnątrz kościoła obecne będą tylko dzieci przystępujące do I Komunii, ich rodzice i chrzestni. Pozostali uczestnicy liturgii uczestniczą w Mszy Świętej na zewnątrz kościoła. Ze względów epidemicznych, proszę o bezwzględne zastosowanie się do tej zasady.

 7. Podczas pobytu w kościele, nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Nie lekceważmy tego nakazu.

 8. Proszę, abyśmy dbali o porządek przy przydrożnych figurach i krzyżach.

 9. Ofiarodawcy: na kościół Tadeusz Woźniczko; na ubezpieczenie kościoła; Paweł Nurkowski, Agnieszka Motyka, Leszek Suchecki, Andrzej Latos, Elżbieta Durbas, Marek Karbowniczek, Danuta Kozik, Joanna Gołębiowska, Zbigniew Sobieraj; na poświęcenie pól: Paweł Nurkowski, Agnieszka Motyka, Leszek Suchecki, Stanisław Kozik, Grzegorz Sobczyk, Zofia Mol, Zofia Waloch, Zdzisław Widłak.

 10. Dziękuję za hojne ofiary składane na tacę. Możemy również składać ofiary na konto parafialne – rachunek PKO Bank Polski: 87 1020 2645 0000 5702 0016 7411

 11. Dziękuję: za wykoszenie łąki Sławomirowi Breli; za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół kościoła rodzinom Szwedów, Przecherów i Cerazych. Na następną niedzielę kościół przygotują rodzice dzieci komunijnych.

 12. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia i modlitwę.

  Boże, błogosław Polskę !