ogłoszenia: 26 lipca 2020 r., XVII niedziela zwykła

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa w intencji kierowców, a następnie błogosławieństwo pojazdów na placu przed kościołem. Nieodłączną częścią kończącego się dziś Tygodnia św. Krzysztofa jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy”. Ofiary zebrane z racji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone dla misjonarzy.

 2. Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu.

 3. W następną niedzielę, po Mszy Św. porannej, wymiana tajemnic różańcowych. Intencja różańcowa na sierpień: o trzeźwość w naszych rodzinach. Uczyńmy wszystko, aby jak najmniej, zwłaszcza młodych ludzi popadało w tę nieuleczalną chorobę jaką jest alkoholizm. W miesiącu sierpniu sami nie pijmy, nie kupujmy alkoholu
  i nie częstujmy nim innych. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni za trzeźwość naszych rodzin. Swoje zobowiązanie do abstynencji w sierpniu, możemy wpisać do księgi trzeźwości położonej na ołtarzu św. Antoniego.

 4. Zachęcam do korzystania z sakramentu spowiedzi. Taka możliwość istnieje przed każdą Mszą Św. w niedziele i zwykłe dni tygodnia.

 5. Podczas pobytu w kościele, nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Zachowujemy dystans społeczny 1.5 m. Do zakrystii wchodzi tylko jedna osoba. Pozostałe osoby czekają na rozmowę z kapłanem w kościele, albo na zewnątrz.   Nie lekceważmy tych zaleceń.

 6. Ofiarodawcy minionego tygodnia: na ubezpieczenie naszego kościoła: Aleksander Ptak, Piotr Cerazy, Agnieszka Sobieraj, Andrzej Gałęziowski, Edward Nawrot, Włodzimierz Bator, Paweł Oblizajek, Robert Adamusik, Ewa Kurowska, Marta Lonc, Ryszard Tytko, Teresa Wiertek, Tomasz Mucha, Halina Kłapcia, Adam Pragnący.

 7. Kościół na niedzielę przygotowały rodziny Krzysztofczyków i Pałaszów. Na następną sobotę prosimy kolejne trzy rodziny. Trzeba będzie wykosić trawę.

 8. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.