ogłoszenia: 25 sierpnia 2019 r.,XXI niedziela zwykła

  1. Jutro (poniedziałek, 26 sierpnia) doroczna uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza święta w naszym kościele o godzinie 7.00.

  2. Ponadto w liturgii tego tygodnia: we wtorek św. Moniki, w środę św. Augustyna, w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Jubilatów i solenizantów otaczamy życzliwością i modlitwą.

  3. W niedzielę 1 września, w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach niemieckiej i sowieckiej napaści.

  4. Za tydzień w pierwszą niedzielę września, po mszy świętej porannej czciciele różańca świętego wymienią tajemnice różańcowe. Intencja na wrzesień: o dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym.

  5. W następną niedzielę o godzinie 12.00, odprawimy mszę św. dziękczynną za tegoroczne zbiory i żniwa. Przy ołtarzu złożymy symboliczne dary kłosów zbóż, chleba, warzyw, kwiatów i owoców, aby podziękować za błogosławieństwo, jakim Bóg darzy nasze rodziny. Przyjdźmy licznie na tę mszę świętą. Rodziny z ulicy Budzyńskiej przygotują oprawę zewnętrzną tej uroczystości.

  6. W niedzielę 15 września, ksiądz biskup Andrzej Kaleta przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Jednym z punktów wizytacji jest wspólna modlitwa na cmentarzu. Zadbajmy o porządek na cmentarzu.

  7. Na II ratę ubezpieczenia kościoła ofiarę złożyli Stanisław Koziara i Adam Zelga. „Na kościół” Adam Zelga. Bóg zapłać.

  8. Kościół na niedzielę przygotowali wczorajsi nowożeńcy Natalia i Łukasz. Dziękujemy i życzymy im Bożego błogosławieństwa. Na sobotę rano proszę następne rodziny z ulicy Owocowej, na które przypada kolejka.

  9. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

  10. Życzę wszystkim błogosławionej niedzieli.