Ogłoszenia: 21 czerwca 2020 r., XII niedziela zwykła

1. Dziękuję za udział w Uroczystościach Odpustowych ku czci św. Antoniego i Oktawy Bożego Ciała. Za przygotowanie ołtarzy i przekazane kwiaty dziękujemy rodzinom z ul. Topolskiej, Błonia, Budzyńskiej i z Kamyszowa.

2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po Mszy Świętej o godzinie 18.00. W środę po Mszy Świętej o godzinie 7.30.

3. We wtorek, pamiętajmy w modlitwie o naszych Ojcach. Niech św. Józef, będzie dla Was drodzy Ojcowie wzorem odwagi, gorliwości i pokory. Szanujcie swoje żony, bądźcie wzorami dla dzieci.

4. W piątek o godzinie 8.00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego.

5. W następną niedzielę o godzinie 10.00, spotkanie z rodzicami dzieci, które 5 lipca przystąpią do I Komunii Świętej.

6. W tym roku nie zbieraliśmy ofiar ani na kwiaty do Bożego Grobu, ani na pierwszą ratę ubezpieczenia kościoła. Również wiele rodzin nie przekazało żadnej ofiary na utrzymanie porządku na cmentarzu. Ogłaszam zbiórkę na ubezpieczenie kościoła i proszę wszystkie rodziny o odpowiedzialność za funkcjonowanie parafii (drugą ratę płacimy w lipcu).

7. Dziękuję za hojne ofiary składane na tacę. Możemy również składać ofiary na konto parafialne: Rachunek: PKO Bank Polski 87 1020 2645 0000 5702 0016 7411
  8. Na niedzielę kościół przygotowały rodziny Kruszyńskich i Izbińskich. Na sobotę prosimy trzy rodziny z ulicy Koszyckiej. Trzeba będzie wykosić trawę.

9. Podczas pobytu kościele, nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Nie lekceważmy tego nakazu.

10. Ofiarodawcy:

z racji poświęcenia pól: Anna Żurek, Mariola Sobieraj, Dariusz Wrzesień.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia przekazujemy najlepsze słowa życzeń i modlitwę.

Modlitwa za Ojczyznę Ks. Piotra Skargi

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.