ogłoszenia: 2 sierpnia 2020 r., XVIII niedziela zwykła

 1. Intencja różańcowa na sierpień: o trzeźwość w naszych rodzinach.

 2. Swoje zobowiązanie do abstynencji w sierpniu, możemy wpisać do księgi trzeźwości położonej na ołtarzu św. Antoniego.

 3. W najbliższy piątek, pierwszy miesiąca, Msza Święta o godzinie 18.00. Od godziny 17.00 spowiedź. Proszę, aby dzieci, które przyjęły I Komunię Świętą, rozpoczęły praktykę pierwszych piątków miesiąca. O obowiązku miesięcznej spowiedzi przypominam kandydatom do bierzmowania. W piątek o godzinie 18.00, obowiązkowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 4. W pierwszy piątek miesiąca, pamiętamy o misjonarzach pochodzących z naszej diecezji.

 5. W niedzielę 9 sierpnia, po wszystkich Mszach Świętych, odbędzie się w naszej parafii kwesta na rzecz powstającego w Busku Zdroju Stacjonarnego Hospicjum św. Alberta. Wesprzyjmy hojnie to Dzieło.

 6. W niedzielę 30 sierpnia o godzinie 12.00, odprawimy Mszę Św. dziękczynną za tegoroczne żniwa i zbiory. W tym roku wieniec dożynkowy przygotują rodziny z Błonia i Topolskiej.

 7. Podczas pobytu w kościele, nadal obowiązuje zakrywanie nosa i ust. Zachowujemy dystans społeczny 1.5 m. Chcąc porozmawiać z kapłanem w zakrystii, proszę aby wchodziła tam tylko jedna osoba. Pozostali, czekają na rozmowę w kościele, albo na zewnątrz.  Nie lekceważmy tych zaleceń.

 8. Na ubezpieczenie kościoła, ofiary przekazali  Janusz Kula, Henryk Tomczyk, Mariusz Kot, Barbara Przechera, Anna Ciba.  /ofiary można składać na: Rachunek Parafii Wszystkich Świętych w Cudzynowicach: PKO Bank Polski 87 1020 2645 0000 5702 0016 7411/

 9. W imieniu parafian dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i wykoszenie trawy: Ewie i Jerzemu Kurowskim; Elżbiecie i Krzysztofowi Wesołowskim; Helenie Sagan. Na sobotę rano proszę dwie rodziny, chyba już z ulicy Szkolnej (kolejka od rodziny Ptaków). Ze smutkiem zauważamy, że wiele rodzin lekceważy włączanie się w kolejkę sprzątania. Na pewno takie postępowanie nie jest wyrazem miłości do Pana Boga i solidarności z parafianami, którzy systematycznie przychodzą sprzątać kościół. Kierujemy pytanie do tych, którzy lekceważą obowiązek sprzątania: jak wyglądałby kościół, gdyby wszyscy postępowali tak, jak moja rodzina?

 10. Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra.

 11. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy modlitwą.

 12. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

 • 4 VIII – św. Jana Marii Vianneya

 • 6 VIII – Przemienienie Pańskie, święto.

 • 8 VIII– św. Dominika, (Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski)