ogłoszenia: 2 grudnia 2018r., I Niedziela Adwentu. Porządek rekolekcji adwentowych.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nowy rok liturgiczny (kościelny). Pierwszym okresem nowego roku liturgicznego jest adwent. Adwent to czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia do których mamy przygotować się przez większą dyscyplinę ducha, modlitwę, spowiedź, udział w roratach i rekolekcjach. Adwent przypomina również o powtórnym, ostatecznym przyjściu Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych. W tym świętym czasie czuwania nie spożywajmy alkoholu. Choinki ubierzemy na kilka godzin przed wigilią.

 2. Roraty, czyli czyli msza św. wotywna ku czci N. M. P. w zwykłe dni tygodnia o godzinie 16.00. W sobotę o 15.30. Przed mszą roratnią śpiewamy Godzinki. Podtrzymujemy tradycję naszych ojców. Przychodzimy na roraty całymi rodzinami.

 3. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie ministrantów i kandydatów.

 4. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa. W I piątek miesiąca wynagradzamy Bogu za grzechy własne i tych, którzy zatracili poczucie winy za popełnione zło. W tym dniu pamiętamy o misjonarzach.

 5. W sobotę i niedzielę (8 i 9 grudnia) odprawimy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Stanisław Hatny. W modlitwie polecajmy Panu Bogu ojca rekolekcjonistę i całą parafię.

 6. Porządek rekolekcji: sobota: msze z kazaniem dla wszystkich o 9.30, 11.30, 15.30; niedziela: msze z kazaniem dla wszystkich o 8.00, 10.00, 12.00. W sobotę spowiedź od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 15.30. Po spowiedzi zostajemy na mszę świętą. Proszę o pomoc w przygotowaniu rekolekcji.

 7. Jak co roku II Niedziela Adwentu (9 grudnia 2018r.) jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Na ten cel przed kościołami w całej Polsce odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

 8. Wzorem lat ubiegłych Caritas Polska rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca Caritas na wigilijnym stole jest znakiem naszej gotowości służenia biednym. Ofiara za świecę to koszt świątecznego obiadu dla dziecka.

 9. Dziś na mszy św. o g. 8.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Jak w latach poprzednich złożymy ofiarę za opłatki i na utrzymanie porządku na cmentarzu (koszenie trawy, woda, wywóz śmieci).  Przyjęcie poświęconych opłatków z kościoła parafialnego jest jednym ze znaków przynależności do wspólnoty parafialnej. W tym roku opłatki odbieramy osobiście w zakrystii. Proszę, aby po opłatki przychodzili tylko dorośli.

 10. Kościół posprzątały rodziny Nowaków i Słaboszów. Na sobotę na godzinę 16.30 proszę kolejne dwie rodziny.

 11. Pewna osoba z naszej parafii ufundowała nowe obrusy ołtarzowe. Koszt 1000 zł. Bóg zapłać.

 12. Gazety: Niedziela, Gość Niedzielny

 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.