ogłoszenia: 2 czerwca 2019r., Wniebowstąpienie Pańskie

1. Obchodzimy dzisiaj doroczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni powszednie między Wniebowstąpieniem Pańskim i Zesłaniem Ducha Świętego są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

2. Rodziców dzieci, które dzisiaj przeżywają rocznicę I Komunii Świętej, proszę o dalsze odważne zaangażowanie w religijne wychowanie synów i córek.

3. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy Święto Dziękczynienia za dar odzyskanej wolności.

4. Od kilku lat w pierwszą niedzielę czerwca, nasza diecezja włączała się w ogólnopolską zbiórkę na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Ksiądz Biskup Jan Piotrowski, zawiesił powyższą zbiórkę. W to miejsce, ustanowił Diecezjalny Fundusz Remontowo – Budowlany. Dzisiejsze ofiary ze zbiórki do puszek, we wszystkich kościołach diecezji, mają stanowić pomoc dla małych parafii, które budują kościoły lub prowadzą konieczne remonty, a które przekraczają ich możliwości finansowe.

5. Dzisiaj o godzinie 15.00 poświęcenie pól w Cudzynowicach. Proszę przyjechać po księdza.

6. W czwartek – I miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie, w I piątek wynagradzamy za grzechy osobiste i innych. W I piątek taca na misje. Msza święta w czwartek i piątek o 18.00. Spowiedź pół godziny przed mszą świętą. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej rozpoczynają odprawianie nabożeństw pierwszopiątkowych.

7. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej.

8. Za tydzień w naszej parafii dzień seminaryjny. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczamy na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

9. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy po mszy św. popołudniowej, a w niedzielę po sumie.

10. W imieniu parafian, dziękuję za przygotowanie kościoła rodzicom dzieci rocznicowych. Na następną niedzielę kościół przygotują rodziny nowożeńców.

11. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie.

12. Dziękuję wszystkim za modlitwę za mnie i każdy gest życzliwości.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.