ogłoszenia: 14 kwietnia 2019r., Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm i procesja z palmami o godzinie 12.00.

2. Przed nami: Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Święto wszystkich kapłanów. W katedrze kieleckiej, ks. biskup odprawi Mszę Świętą Krzyżma, podczas której zostanie poświęcony olej chorych i krzyżmo służące do namaszczenia podczas chrztu, bierzmowania i sakramentu święceń. My zgromadzimy się w Wielki Czwartek o g. 18.00. Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Triduum Paschalne. Przyjdźmy licznie, aby podziękować za Kapłaństwo i Eucharystię. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy, która oznacza Ogród Oliwny do g. 21.00.

3. Wielki Piątek. Dzień śmierci Zbawiciela. Obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa małe). Początek liturgii o g. 16.00. Po zakończeniu liturgii Wielkiego Piątku, śpiewamy trzy części Gorzkich Żali. Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek, podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na odnowienie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa do g. 23.00. Proszę strażaków o czuwanie przy Grobie Pańskim.

4. Porządek adoracji w Wielki Piątek:

g. 7 – 8 Róża Różańcowa św. Antoniego

g. 8 – 9 Róża Różańcowa św. Faustyny

g. 9 -10 Róża Różańcowa św. Jana Pawła II

g. 12 – 13 mieszkańcy Kamyszowa

g. 13-14 mieszkańcy Cudzynowic : Błonia, Topolska, Górka,

g.14 -15 dzieci z rodzicami

g.15- 16 Róża Różańcowa z Kamyszowa.

g. 20 – 21 młodzież

g. 21 – 23 adoracja prywatna.

Niech Jezus w naszym kościele, ani przez chwilę nie będzie sam.

5.Wielka Sobota. Dzień ciszy i czuwania przed Zmartwychwstaniem Pańskim i dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych.

1. Poświęcenie pokarmów o 9.00, 10.00, 11.00.

Adoracja w Wielką Sobotę:

od g.14 do g. 15 Rynek i Koszycka

od g. 15 do g.16 Szkolna, Zbożowa, Owocowa, Budzyńska

od 16 do g.18 wszystkie Róże Różańcowe

2. W sobotni wieczór rozpoczniemy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Początek o g. 18. 00. To najpiękniejsza liturgia w ciągu roku. Przynosimy ze sobą świece. Po liturgii kościół otwarty będzie do godziny 21.00. Proszę, przyjdźmy licznie w czwartek, piątek i na liturgię Wigilii Paschalnej.

3. Rezurekcja o g. 6.00. Proszę o pełną asystę. Zabieramy na procesję feretrony, poduszki, chorągwie.

4. Spotkania ministrantów: czwartek g. 10.00, piątek, g. 10.00, sobota o 11.00.

5. Proszę o pomoc w przygotowaniu dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zapraszam w poniedziałek na godzinę 16.00.

6. Za ofiarę i posprzątanie kościoła dziękuję Joannie Wrzesień i Jolancie Nocoń. Ofiarę przekazała Anna Kozik.

7. W czwartek na godz. 12.00 proszę do sprzątania cztery rodziny. W sobotę na godz. 12.30 trzy rodziny. Zadbajmy również o porządek wokół kościoła. Przynieśmy ze sobą odpowiednie narzędzia.

8. Na ubezpieczenie kościoła ofiary przekazali:Waldemar Jamrozy, Stanisław Kotania, Dariusz Wrzesień.

9. Ofiarę na kościół i ofiarę kolędową złożyli: Edward Nawrot, Marek Karbowniczek, Stanisław Kotania.

10. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu rodzinom z ulic Szkolnej i Budzyńskiej.

11. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny. Tematy przewodnie: jak przeżyć po chrześcijańsku Święta.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Wrzesień. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie….