Ogłoszenia: 12 stycznia 2020 r., Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dziś, w Niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra czas zwykły w ciągu roku. Kolor szat liturgicznych zielony. Kolędy zwyczajowo śpiewamy do 2 lutego.

  2. W najbliższą sobotę, rozpocznie się w Kościele tzw. Tydzień Ekumeniczny, czyli tydzień modlitw o jedność podzielonego chrześcijaństwa. Jest to nasza odpowiedź na słowa Pana Jezusa: „spraw Ojcze, aby byli jedno”.

  3. W imieniu parafian dziękuje za ofiarę i posprzątanie kościoła rodzinom Cichych, Zachariaszów i Kwietniów. Na sobotę, na godzinę 9.00 proszę dwie rodziny z ul. Topolskiej.

  4. W Niedzieli między innymi: Dlaczego chrzcimy dzieci, a nie dorosłych? Chrzestny czy sponsor? W Gościu Niedzielnym np.: Jak wychowywać dzieci, by nie porzucały wiary? Ideologia ekologizmu, czyli czym ekologia nie jest?

  5. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otoczmy modlitwą.
  6. Wizyta duszpasterska

Kapłan odwiedza rodziny chrześcijańskie w imieniu Jezusa Chrystusa i przynosi domownikom błogosławieństwo. Kolęda, jest okazją do wspólnej rodzinnej modlitwy. Dzieci i młodzież przygotują zeszyt do religii. Na stole proszę o ustawienie krzyża (pasyjki), świec w lichtarzykach, naczynia z wodą święconą i kropidła. W czasie modlitwy zwracamy się w stronę przygotowanego krzyża, aby w ten sposób podkreślić, że stół jest ołtarzem, przy którym gromadzi się rodzina – kościół domowy. Wizyta duszpasterska jest też okazją, aby dostrzec funkcjonowanie materialne parafii.

Poniedziałek (13 stycznia), od 9.30 za kościołem, od rodziny Nowaków

Wtorek (14 stycznia), od 9.30 Szkolna – blok pracowniczy i blok nauczycielski

Środa (15 stycznia), od 9.30 Szkolna – od rodziny Ptaków do rodziny Duszów

Czwartek (16 stycznia), od 9.30 Błonia

Sobota (18 stycznia), od 9.30 Szkolna przy Drodze Kazimierskiej (od rodziny Szarawarów),

następnie rodziny z ul. Szkolnej, których nie było we wtorek i środę