ogłoszenia: 10 marca 2019r., I niedziela Wielkiego Postu

 1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W dobrym przeżywaniu tego czasu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Drogę Krzyżową odprawiamy w piątek o 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Dzieci obecne w piątki na zajęciach w świetlicy, uczestniczą w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Przez udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali wypowiadamy naszą miłość do Chrystusa Ukrzyżowanego.

 2. Wpisujemy swoje zobowiązanie abstynencji od alkoholu do księgi trzeźwości. Księga położona jest na ołtarzu św. Antoniego.

 3. Caritas Polska organizuje akcję pomocy dla osób starszych i schorowanych: „Dar Juniora dla Seniora”. Skarbonki na jałmużnę wielkopostną, poprzez dzieci dotrą do naszych domów rodzinnych i tam niech zachęcają wszystkich członków rodziny do wielkopostnego wyrzeczenia i ofiary. Skarbonki wypełnione darem serc wszystkich domowników przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia.

 4. Rozliczając podatek za 2018r. możemy przekazać 1% podatku na Caritas. Więcej na stronie Caritas Kielce.

 5. Od dzisiaj, we wszystkie niedziele Wielkiego Postu, w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kazimierzy Wielkiej, będą głoszone nauki przedmałżeńskie. Spotkania o g. 17.00.

 6. W piątek o godzinie 16.30 obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów.

 7. W niedzielę za tydzień, na mszy św. o godzinie 10.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają książeczki do nabożeństwa. Obecność obojga rodziców obowiązkowa.

 8. Przyszła niedziela (druga wielkopostna), to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po mszach świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – zbiórka do puszek.

 9. Na ubezpieczenie kościoła ofiarę przekazali: Michał Kozik, Stanisław Krzemiński, Elżbieta Swat, Stanisław Salamon, Lucyna Hytroś, Tomasz Ściupidro, Jan Kasprzyk, Janina Przebieracz, Elżbieta Durbas, Marta Lonc, Janusz Kula, Halina Jędruch, Paweł Cebula, Henryk Tomczyk, Tomasz Mucha, Robert Przechera.

 10. Ofiarę na kościół i ofiarę kolędową dla księdza złożyli: Janina Krzemińska, Michał Kozik, Jan Kasprzyk, Zofia Adamczyk, Stefan Mrozowski, Marta Lonc.

 11. Kościół na dzisiejszą niedzielę posprzątały rodziny Nowaków i Kruszyńskich. Dziękujemy im za pracę i ofiarę. Na sobotę proszę w imieniu parafian kolejne dwie rodziny. Pamiętajmy, że do obowiązków sprzątających należy również troska o porządek wokół kościoła.

 12. Wychodząc z kościoła możemy kupić gazety katolickie: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

 13. Pamiętajmy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych parafianach, którzy odeszli do wieczności.