ogłoszenia: 1 września 2019 r., XXII niedziela zwykła


 1. Osiemdziesiąt lat temu, 1 września 1939 r., Niemcy napadli na Polskę. Rozpoczęła się II wojna światowa. Dzisiaj o godzinie 14.00, w kościołach diecezji kieleckiej zabrzmią wszystkie dzwony kościelne. Ich dźwięk, niech będzie przestrogą dla tych, którzy lekkomyślnie podchodzą do kwestii moralnych; niech będzie też wyjątkową formą wspomnienia, o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddaniem hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

 2. Dzisiaj po mszy świętej porannej czciciele różańca świętego wymieniają tajemnice różańcowe. Intencja na wrzesień: o dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów w nowym roku szkolnym.

 3. Dzisiaj na sumie podziękujemy za tegoroczne żniwa. Rodzinom z ulicy Budzyńskiej, dziękujemy za przygotowanie zewnętrznej oprawy mszy świętej dziękczynnej, a rodzinie Ochenduszków za podarowany chleb, którym podzielimy się podczas mszy św. o godzinie 12.00.

 4. Jutro o godzinie 8.00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego, dla wszystkich trzech szkół naszej parafii. Do wspólnej modlitwy zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców.

 5. W I czwartek modlimy się powołania do kapłaństwa, w I piątek miesiąca wynagradzamy Panu Bogu za nasze grzechy. Spowiedź w piątek od godziny 17.00. Msza święta o godzinie 18.00. Dzieci powinny przystąpić do spowiedzi w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. W I sobotę msza św. o godzinie 7.00.

 6. W piątek o godzinie 18.00 obowiązkowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania, a w niedzielę o godzinie 12.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu.

 7. W niedzielę za tydzień, po mszach świętych poświęcenie ziarna do siewu. (8 września, Święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej).

 8. W następną niedzielę na mszy św. o g. 10.00 poświęcenie przyborów szkolnych i tornistrów dla dzieci klasy 0 i I.

 9. W niedzielę 15 września, ksiądz biskup Andrzej Kaleta przeprowadzi wizytację kanoniczną naszej parafii. Przygotujmy się do wizytacji korzystając również ze spowiedzi, tak abyśmy mogli w pełny sposób uczestniczyć w mszach świętych.

 10. Plan wizytacji:

  10.00 – msza święta z udzieleniem błogosławieństwa wszystkim dzieciom

  11.15 – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych parafian

  12.00 – uroczyste wprowadzanie ks. biskupa, prezentacja parafii, główna msza święta “wizytacyjna” za parafian, spotkanie z Różami Różańcowymi, Gronem Przyjaciół Seminarium, kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

 11. Kościół na niedzielę przygotowały rodziny: Motyków, Sambórów, Krzemińskich i Gruszków. Dziękuję za upranie obrusów i wykoszenie trawy. Podziękowanie za życzliwość dla parafii, przekazuję również Edwardowi Nawrotowi. Na sobotę rano proszę już dwie rodziny z Kamyszowa. Rodzinom z Cudzynowic, które włączyły się w sprzątanie kościoła, niech Bóg wynagrodzi za trud i poświęcenie.

 12. Ofiarodawcy: Zbigniew Nowak – na ubezpieczenie kościoła i „na kościół”.

 13. Kupiliśmy nowe naczynie (kociołek) na wodę święconą i kropidło. To dar od bierzmowanych.

 14. Tygodniki rodzin katolickich: Niedziela i Gość Niedzielny – czytajmy prasę katolicką… Bieżący numer Niedzieli, jest wydaniem specjalnym z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w którym znajdziemy artykuły polityków i naukowców publikowane w ramach projektu Opowiadamy Polskę w gazetach na całym świecie.

 15. Życzliwością i modlitwą otaczamy jubilatów i solenizantów tego tygodnia.