W gazetach między innymi: Lista świętych przebojów. Co sprawia, że Polacy zaczynają czcić świętych z dalekich krajów jak np. św. Charbela czy św. Ritę.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Czy Francja zmartwychwstanie? O wiarę nad Sekwaną upominał się Jan Paweł II. Dziś upomina się o nią krew współczesnych męczenników

– Chodzi o poczucie sprawiedliwości. Prof. Jan Żaryn o trudnościach z rozliczeniem komunizmu

– Nie tylko do Rzymian. Czytamy najważniejszy list Apostoła Pawła

– Świętość z sąsiedztwa. Nowy dokument papieski – o powołaniu do świętości

– Lista świętych przebojów. Co sprawia, że Polacy zaczynają czcić świętych z dalekich krajów jak np. św. Charbela czy św. Ritę.

Czy to jakaś moda na świętych? Nie, przyczyny są poważniejsze.

Św. Charbel i św. Rita to postacie u nas bardzo popularne, choć jeszcze niedawno nikt tu o nich nie słyszał. Są już w Polsce chłopcy, którzy noszą imię Charbel czy też Szarbel. To nagłe zainteresowanie jeszcze bardziej widać w przypadku sługi Bożego o. Dolindo Ruotolo. I choć w odróżnieniu od Rity i Charbela ten kandydat na ołtarze nie jest znany z wielu uzdrowień dokonanych za jego wstawiennictwem, to jednak coś Polaków i do niego potężnie przyciąga.

Czy to jakaś moda na świętych? Nie, przyczyny są poważniejsze – czytamy w artykule Jakuba Jałowiczora „Lista świętych przebojów” w najnowszym „Gościu Niedzielnym”.

„Dolindo jest dla nich jak maska tlenowa” – mówi o pełnych napięcia i zestresowanych Polakach ks. Robert Skrzypczak. Dlaczego? Dowiesz się z lektury najnowszego „Gościa” – jest już dostępny w kioskach i w kościele parafialnym…

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Rzeźbiarz Bożego Objawienia – Benedykt XVI kończy 91 lat

– Papież pamięta o Ukrainie. Papieską pomocą objęto 800 tys. osób

– II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i X Tydzień Biblijny

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Zła się nie ulękli. Ratowali. Bohaterowie z gminy Kije

– Relacja z Wolicy-Tokarni (Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego)

– Śladami Patronów – św. Stanisław biskup i par. Sobków