Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

przez | 21 września 2017

Drodzy Diecezjanie!

Zbliża się październik – miesiąc poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. Owocem odmawiania Modlitwy Różańcowej jest radość ze spełnionych obowiązków i siła do stawiania czoła nieuniknionym trudnościom.

Róże Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam na IX Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej (bazylika katedralna), w dniu 7 października 2017 r. (sobota).

Niech nasze spotkanie będzie znakiem jedności i miłości oraz przyczyni się
do odnowy wiary we wspólnotach rodzinnych i parafialnych.

Jan Piotrowski

BISKUP KIELECKI

PROGRAM PIELGRZYMKI

09.30 – Przyjazd i rejestracja grup pielgrzymkowych
10.00 – Zawiązanie wspólnoty, prezentacja grup i krótka historia Sanktuarium(ks. dr Grzegorz Kaliszewski – Diecezjalny Moderator Róż Żywego Różańca)
10.15 – „Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej”(ks. mgr lic. Łukasz Zygmunt – Dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej)
10.30 – Konferencja: „Z Maryją – Matką Różańcową – niesiemy Chrystusa”
(
ks. prałat Tomasz Rusiecki, Wikariusz Biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego)
11.15 – Modlitwa Różańcowa
12.00 – Msza święta koncelebrowana  pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
13.00 – Zakończenie pielgrzymki

Nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Kielc 7 października 2017r.. Zapisujemy się w  zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Poniżej krótki film o znaczeniu modlitwy różańcowej