ogłoszenia:11 lutego 2018r., VI niedziela zwykła

 1. Przeżywany dziś Światowy Dzień Chorego jest okazją do modlitwy za chorych. Na mszy świętej o godzinie 12.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych osobom chorym i starszym z naszej parafii.

 2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tegoroczna modlitwa w intencji trzeźwości Polaków (11-17 lutego) wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Hasło Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu „Trzeźwość egzaminem z wolności” nawiązuje do słów św. Jana Pawła II:  „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

 3. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Przez kolejnych czterdzieści dni aż do czasu Paschy, czyli Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego będziemy odpowiadać Panu Bogu na Jego wołanie nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy umartwienia i postanowienia poprawy życia.

 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: dwa posiłki mniejsze i jeden do syta. Nie spożywamy pokarmów mięsnych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o 8, 10 i 16. Każdy kto chce dobrze przeżyć Wielki Post powinien być na mszy świętej w Środę Popielcową.

 5. W czwartek, piątek i sobotę po Popielcu od godziny 15.00 do 16.00, z racji tzw. Dni Pokutnych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam do licznego udziału.

 6. W piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godzinie 16.00. W niedzielę o 15.00 Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach zyskujemy odpust zupełny.

 7. W piątek o g. 16.00 obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów.

 8. Od I niedzieli Wielkiego Postu w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kazimierzy Wielkiej rozpoczną się spotkania w ramach kursu przedmałżeńskiego. Początek katechez o godzinie 17.00.

 9. Rozliczając podatek za 2017r. możemy przekazać 1% podatku na Caritas. Więcej informacji na stronie internetowej Caritas Kielce.

 10. Rozpoczęliśmy zbiórkę na I ratę ubezpieczenia kościoła. Ofiarodawcy minionego tygodnia: Dariusz Widłak, Maria Kozik, Iwona Widłak.

 11. Kościół na niedzielę przygotowały rodziny Widłaków i Chabrów. Bóg zapłać za pracę i przekazaną ofiarę. Na sobotę rano proszę dwie rodziny z kolejki.

 12. Pamiętajmy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych parafianach, którzy odeszli do wieczności.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paulina Kubik, parafia Cudzynowice i Miłosz Wrzesień, parafia Cudzynowice, zapowiedź II. O ewentualnych przeszkodach uniemożliwiających ważne zawarcie małżeństwa między wyżej wymienionymi jesteśmy zobowiązani w sumieniu poinformować kancelarię parafialną.