Niech modlitwa, post i jałmużna będą ewangelicznym stylem życia każdego z nas….

przez | 2 marca 2018

Drodzy Diecezjanie,

w tegorocznym orędziu na Wielki Post Ojciec Święty Franciszek napisał: jałmużna jest sposobnością, aby uczestniczyć w Opatrzności Boga względem Jego dzieci; a jeżeli On dziś posługuje się mną, abym pomógł bratu, to czyż jutro nie zatroszczy się także o moje potrzeby – On, który nie daje się prześcignąć w hojności?

W tym czasie liczne organizacje przeprowadzają zbiórki na rzecz osób znajdujących się trudnych sytuacjach. W Kościele kieleckim posługę miłosierdzia realizuje przede wszystkim Caritas Diecezjalna. Proszę, byśmy włączyli się w dobroczynne dzieła na rzecz najuboższych, takie jak zbiórki żywności, jałmużna wielkopostna czy baranki wielkanocne.

Działalność Caritas wykracza poza ramy wielkopostnego czasu. Caritas przez cały rok pomaga potrzebującym prowadząc hospicja, świetlice dla dzieci, schroniska dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich i domy opieki dla starszych. Czyni to dzięki zaangażowaniu wielu pracowników, wolontariuszy i darczyńców. Możemy wesprzeć te dzieła na różny sposób, także przez włączenie się w wolontariat Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Działania Caritas można wspomóc również przez przekazanie 1 % swego podatku.

Zachęcam serdecznie wszystkich Drogich Diecezjan do angażowania się w dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej, a także w inne inicjatywy, które otwierają nasze serca na potrzeby biednych i potrzebujących. Niech modlitwa, post i jałmużna będą ewangelicznym stylem życia każdego z nas.

Na wielkopostną drogę prowadzącą do zjednoczenia z Chrystusem w paschalnym misterium

z serca błogosławię

Wasz Biskup Jan Piotrowski